fbpx

Attention: our building is connected to electricity in category A, from two independent sources of electricity supply and therefore the power outage schedule does not apply to our clinic. We are working as usual for our patients.

Book consultation

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Laser vision correction by any method фром – UAH 14,950.

“British Ophthalmology Center” and “German Eye Clinic” – merged into one clinic!

Combining the experience of doctors, knowledge and implementation of new technologies!

Щира подяка всьому колективу

Cataract Treatment

Щира подяка всьому колективу Британського офтальмологічного центру за допомогу моїй мамі в лікуванні катаракти. Моя родина і я сам вже декілька років обслуговуємся в даній клініці і всім задоволені. Тому, коли стало питання про лікування у мами катаракти - без жодних вагань привезли її до Києва в Британський офтальмологічний центр. Наші очікування здійснилися. Операція пройшла чудово і мама наразі знову добре бачить. До неї повернулась «якість» життя. Вона і я дуже вдячні Скапі В.І. і всім лікарям клініки з якими ми пройшли цей шлях за професійність. А також персоналу що працює на рецепції, в колл-центрі та який допомагає лікарям в повсякденному житті за доброзичливість і турботу.

В связи с работами с телефонными линиями на данный момент в клинике доступен номер телефона для экстренной связи +380 664 999666. Приносим извинения за временные неудобства.
9:00 – 19:00
Monday - Sunday
We work seven days a week

Book consultation

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.