fbpx

Увага, наша будівля підключена до електромережі по категорії А, від двох незалежних джерел живлення. Тому графік відключення електроенергії на нашу клініку не розповсюджується. Ми працюємо у звичайному режимі для наших пацієнтів.

Реєстрація на візит

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Супер акція! Знижки до 50%. Лазерна корекція зору будь-яким методом за спеціальною фіксованою ціною – 14950 грн. Час акції обмежений.

“Британський офтальмологічний центр” і “Німецька очна клініка” – об’єдналися до однієї клініки!

Об’єднання досвіду лікарів, знань та впровадження нових технологій!

Глаукома

Що таке глаукома?

Глаукома — це загальна назва для групи захворювань, що призводять до пошкодження зорового нерва і втрати зору. Глаукома в цілому є відстроченою формою втрати зору і при ранньому виявленні може бути вилікувана. На жаль, близько 10% людей, які отримують правильне лікування, тим не менше все ж втрачають зір. Глаукома часто не має очевидних ознак або симптомів до початку втрати зору. Кращим способом захисту є регулярна перевірка зору разом зі спеціальною перевіркою на глаукому.

Причини глаукоми

У більшості випадків пошкодження зорового нерва при глаукомі викликається підвищеним внутрішньоочним тиском, при якому зростає тиск рідини всередині ока, внаслідок чого здавлюється і пошкоджується зоровий нерв. Внутрішньоочний тиск підвищується, коли рідини, які виробляються в оці, втрачають здатність покидати око своїм звичайним шляхом, відомим як відкритий кут між райдужною оболонкою і рогівкою. Вони акумулюються в оці, що призводить до підвищення тиску. Однак у випадку глаукоми з нормальним тиском причина пошкодження зорового нерва не завжди ясна.

Фактори ризику глаукоми

Глаукома є другою за поширеністю причиною сліпоти в світі. Так як ознаки і симптоми глаукоми часто незначні, її називають «тихим злодієм зору». Усім рекомендується регулярно проходити перевірки на глаукому в складі комплексної перевірки зору, особливо при наявності одного або декількох факторів ризику глаукоми.
Фактори ризику глаукоми різняться в залежності від виду глаукоми.

Первинна відкритокутова глаукома

Первинна відкритокутова глаукома, при якій відкритий кут з часом закупорюється, — це найбільш поширена форма глаукоми. Фактори ризику глаукоми включають:

 • Вік. У осіб старше 60 років глаукома зустрічається в шість разів частіше.
 • Сімейна історія. Якщо глаукома спостерігається в інших членів Вашої родини, Ваш ризик зростає в 4-9 разів.
 • Медикаменти. Стероїди можуть підвищити ризик відкритокутової глаукоми на 40%.
 • Стан здоров’я. Високий кров’яний тиск може підвищити ризик глаукоми.

Закритокутова глаукома

Закритокутова глаукома, також відома як гострокутна глаукома, виникає, коли райдужна оболонка виступає над кутом, блокуючи дренажні канали. Це призводить до швидкого і небезпечного зростання внутрішньоочного тиску. Фактори ризику глаукоми включають:

 • Зір. Якщо у Вас далекозорість, то Ваш ризик підвищений.
 • Вік. Ризик виникнення глаукоми підвищується з віком.
 • Стать. Підвищеному ризику схильні жінки.

Вторинна глаукома

Вторинна глаукома, при якій відкритий кут закупорюється через пошкодження ока, запалення, злоякісної пухлини, катаракти або діабету, може виникнути з наступних причин:

 • Пошкодження ока. Як тупа, так і проникаюча травма ока можуть призвести до вторинної глаукоми.
 • Стан здоров’я. Діабет і катаракта можуть підвищити ризик вторинної глаукоми.
 • Стать і колір шкіри. Світлошкірі жінки схильні до ризику вторинної глаукоми певного типу.
 • Медикаменти. Деякі медикаменти можуть підвищити ризик виникнення відкритокутової або глаукоми вторинного типу.

Захист зору

Навіть якщо Ви не схильн доі жодного з чинників ризику, у Вас все одно може розвинутися глаукома. Рекомендується проходити перевірки на глаукому.

Лікування глаукоми

Лікування глаукоми може запобігти сильну втрату зору, якщо хвороба діагностована досить рано. Варіанти лікування включають:

 • Очні каплі.
 • Хірургічне втручання.
 • Селективну лазерну трабекулопластику (SLT).

При виникненні глаукоми потрібно довічне лікування та спостереження. Якщо Вам призначили ліки від глаукоми, Вам необхідно приймати їх у відповідності з інструкціями лікаря. У глаукоми існують ознаки — її можна діагностувати до того, як Ви відчуєте які-небудь симптоми. Симптоми суб’єктивні і можуть бути чи не бути зрозумілі лікарю. Ознаки об’єктивні і зрозумілі лікарю, але можуть бути чи не бути помічені пацієнтом.

В связи с работами с телефонными линиями на данный момент в клинике доступен номер телефона для экстренной связи +380 664 999666. Приносим извинения за временные неудобства.
9:00 – 19:00
Понеділок - Неділя
Працюємо без вихідних

Реєстрація на візит

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Реєстрація на візит

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.