Глаукома
Глаукома — це загальна назва для групи захворювань, що призводять до пошкодження зорового нерва і втрати зору.
Глаукома — це загальна назва для групи захворювань, що призводять до пошкодження зорового нерва і втрати зору.
Глаукома — це загальна назва для групи захворювань, що призводять до пошкодження зорового нерва і втрати зору. Глаукома в цілому є відстроченою формою втрати зору і при ранньому виявленні може бути вилікувана. На жаль, близько 10% людей, які отримують правильне лікування, тим не менше все ж втрачають зір. Глаукома часто не має очевидних ознак або симптомів до початку втрати зору. Кращим способом захисту є регулярна перевірка зору разом зі спеціальною перевіркою на глаукому.
У більшості випадків пошкодження зорового нерва при глаукомі викликається підвищеним внутрішньоочним тиском, при якому зростає тиск рідини всередині ока, внаслідок чого здавлюється і пошкоджується зоровий нерв. Внутрішньоочний тиск підвищується, коли рідини, які виробляються в оці, втрачають здатність покидати око своїм звичайним шляхом, відомим як відкритий кут між райдужною оболонкою і рогівкою. Вони акумулюються в оці, що призводить до підвищення тиску. Однак у випадку глаукоми з нормальним тиском причина пошкодження зорового нерва не завжди ясна.
Глаукома є другою за поширеністю причиною сліпоти в світі. Так як ознаки і симптоми глаукоми часто незначні, її називають «тихим злодієм зору». Усім рекомендується регулярно проходити перевірки на глаукому в складі комплексної перевірки зору, особливо при наявності одного або декількох факторів ризику глаукоми.
Фактори ризику глаукоми різняться в залежності від виду глаукоми.
Первинна відкритокутова глаукома, при якій відкритий кут з часом закупорюється, — це найбільш поширена форма глаукоми. Фактори ризику глаукоми включають:
Закритокутова глаукома, також відома як гострокутна глаукома, виникає, коли райдужна оболонка виступає над кутом, блокуючи дренажні канали. Це призводить до швидкого і небезпечного зростання внутрішньоочного тиску. Фактори ризику глаукоми включають:
Вторинна глаукома, при якій відкритий кут закупорюється через пошкодження ока, запалення, злоякісної пухлини, катаракти або діабету, може виникнути з наступних причин:
Навіть якщо Ви не схильн доі жодного з чинників ризику, у Вас все одно може розвинутися глаукома. Рекомендується проходити перевірки на глаукому.
Лікування глаукоми може запобігти сильну втрату зору, якщо хвороба діагностована досить рано. Варіанти лікування включають:
При виникненні глаукоми потрібно довічне лікування та спостереження. Якщо Вам призначили ліки від глаукоми, Вам необхідно приймати їх у відповідності з інструкціями лікаря. У глаукоми існують ознаки — її можна діагностувати до того, як Ви відчуєте які-небудь симптоми. Симптоми суб’єктивні і можуть бути чи не бути зрозумілі лікарю. Ознаки об’єктивні і зрозумілі лікарю, але можуть бути чи не бути помічені пацієнтом.